Abajur

Dekoratif görünümleri ve farklı kullanım alanları ile evlerin vazgeçilmezi abajur modellerini incele, firmalar ile iletişime geç ve indirim kuponlarını basarak Düğün.com Çiftleri'ne özel avantajlardan faydalan!

Estetik Aydınlatma Seçenekleri; Abajurlar


İç mekan dekorasyonunda doğal ışık kaynağının önemi unutulmamalı daha sonra yapay ışık kaynakları yani aydınlatma sistemleri tercih edilmelidir. Sende evinin dekorasyonunda kullanacağın aydınlatma sistemlerini en iyi şekilde seçmelisin. Seçimini yaparken bilmen gerekenlere birlikte göz atalım.


Öncelikle renk uyumuna dikkat etmelisin. Eğer odanın içinde ilgi odağı olacak ve en ilgi çekici eşya olmasını istiyorsan göz alıcı renkte bir abajur modeli seçmelisin. Daha belirsiz bir tercih için soft ve nötr renkleri kullanabilirsin. İkinci olarak abajurunun tabanla uyumunu önemsemelisin. Uzun ve ince bir abajur mu yoksa kısa ve geniş bir model mi seçeceksin? Kullanacağın alana ve açma kapama düğmesine de dikkat ederek bu tercihi yapmalısın.


Abajur seçiminde bir de fonksiyonel olmasına mı ambiyansa uygun olmasına mı önem vereceksin buna da karar vermelisin. Her abajur modelini işlevsel düşünmeyebilirsin. Ancak aydınlık olması gereken alanlarda örneğin çalışma odaları veya banyolarda ışığı maksimum seviyede kullanabileceğin bir model seçmek daha mantıklı olacaktır. Ancak salon veya yatak odası gibi alanlarda ambiyansı besleyen, loş bir ışıkla idare edebileceğin modeller tercih edebilirsin.


Ayrıca evinin görünümünde fark yaratmanı sağlayacak modern abajur modelleri ile sıra dışı bir stil deneyebilirsin. İster klasik bir dekorasyon düşün istersen sportif bir ev abajur çeşitleri ve sürekli artan yeni modeller ile istediğin tarzı yakalaman mümkün.