Çamaşır Makinesi

Çamaşır makinesi çeyiz listesinin olmazsa olmazları arasındadır. Evim-icin.com, alacağın çamaşır makinesinin tüm özelliklerini, yerli, yabancı bir çok firmanın ürünleri ve tercihlerini kolaylaştıracak filtreleme seçenekleriyle senin yanında olacak.

Çamaşır MakinesiÇamaşır makinesi üreten ve satan firmaların hangisini seçerseniz seçin ihtiyacınıza uygun olan bir modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Çamaşır makinesi fiyatları makinenin üretici firmasından tutun, çalışırken çıkardığı gürültü miktarına kadar bir çok özelliğe dayalı olarak değişkenlik gösterir. Bu fiyatların değişken olmasının sebepleri arasında çamaşır makinesinin hacminin farklılık göstermesi en önemli etkendir. İhtiyacınıza göre 5 kg ya da 13 kiloluk makineler tercih edebilirsiniz. Küçük bir aileniz varsa 5 kiloluk makineler işinizi görecektir. Ancak aileniz büyükse ve çok sık yıkama yapıyorsanız hacmi büyük olan bir çamaşır makinesi almanız sizin için en doğru seçim olacaktır. Ayrıca yıkama programlarının fazlalığı da çamaşır makinesinin fiyatlarını etkilemektedir. Makinenizi alırken kaç programlı bir makineye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Hacim ve program çeşitliliğinin yanı sıra çamaşır makinesinde yapılan teknolojik yeniliklerde ön plandadır. Bütün özelliklere sahip bir çamaşır makinesinde hassas yıkama, hızlı yıkama, çitileme, buharlı yıkama, dövme gibi programlar vardır. Bu kadar fazla programın olması fiyatın yükselmesine de neden olmaktadır.
Yeni alacağınız çamaşır makinesinin uzun ömürlü ve hijyenik olmasını istiyorsanız, özel temizlik malzemeleri kullanarak makinenizi yüksek ısıda çalıştırmalısınız. Çamaşır makinesi sürekli su ile yıkama yaptığından, düzenli bir temizleme yapılmadığı takdirde bakteri üretimi olacaktır. Ayrıca küflenme ve kireçlenmede çoğunlukla uzun süre kullanılan ve temizlenmeyen makinelerde görülmektedir. Çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı koyduğunuz gözde de zamanla küf oluşumu meydana gelebilir. Bu kapağı çıkararak bir fırça ve su yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bakımı yapılmayan çamaşır makinelerinin ömrü kısaldığı gibi çok fazla elektrik tüketimine de neden olur.
Çamaşır makinelerinizi satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri de makinenin ne kadar az enerji tükettiğidir. A++ ya da A+++ gibi enerji tasarrufu olan makineler tercih ederek makinenizin aylık yüzde 50’ye kadar az elektrik harcamasını sağlamış olursunuz.
Beyaz eşya satın alırken uzun ömürlü olması çok önemlidir. Çünkü çamaşır makinesi hayatınızı kolaylaştıran ürünler arasında ilk sırada yerini alır. Ve genellikle yeni gelin evi için satın alınan bir çamaşır makinesinin önümüzdeki 5 sene boyunca ihtiyaçları karşılaması hedeflenir.Bu yüzden tüm özellikleri ve karşılaştırmaları gözden geçirdikten sonra ön