Evlerini Birleştirenlere Öneriler

Birlikte yaşayacağınız evi döşerken kendi mobilyalarınızı mı kullanacaksınız, yeni mi alacaksınız? Her iki tarafın kendine ait evi olunca mobilyaların birbirine uyumunun o kadar kolay olmadığını bildiğimiz için Vivense iç mimarı Merve Dedeoğlu'ndan işinizi kolaylaştıracak öneriler aldık!

Evlilik hazırlıklarının en keyifli taraflarından biri birlikte yaşanacak evi dekore etmektir. Yeni ev kurmak zaten yeterince zorlu bir dendeyimken iki farklı zevkin bir potada birleşmesi bu stresli süreci daha da zorlaştırır. Fakat iki farklı zevki ortak paydada buluşturmaktan daha zor bir şey varsa, o da iki ayrı evi birleştirmektir.

İki farklı zevk

Bunun iki yolu vardır. Ya mobilyalar atılmalı yerine yenileri gelmeli, ya da iki evde ki eşyaların birbiriyle uyumu sağlanmalıdır. Sıfırdan eşyalar seçmek nispeten kolay olan yoldur. Ancak maddi –ya da manevi- şartlar buna el vermiyorsa, mobilyaları boyamak, döşemeleri değiştirmek yoluyla hem tarafları mutlu etmek hem de uyumlu bir ev yaratmak mümkündür. Bu aşamadan sonra yeni bir çehre kazanan dekorasyonunuzu uygun halı, perde ve aksesuar seçimleri ile tamamlayabilirsiniz.

YORUMLAR