Koltuk Takımı

Evim-icin.com farkıyla evinin dekorasyonuna uygun renk, stil ve kaliteyi hiç zorlanmadan kolaylıkla bulabilecek, filtrelemeleri kullanarak yeni fikirler edinip yerli ve yabancı markaların yeni sezon ürünlerine hızlıca ulaşabileceksin.

Koltuk Takımı Seçimleri


Hayatının en güzel zamanlarını yaşacağın evinde, koltuk takımı seçimi yaparken, dilediğini ve hayal ettiğin her modeli evicin.com da bulabilmen mümkün. Alacağın koltuk takımı ve bununla birlikte odanı tamamlayacağın tüm aksesuarları senin için düzenledik. Tek yapman gereken sayfada dilediğin gibi gezinmek ve sana uygun olan modele karar vermek.
Evinize koltuk takımı seçerken, genellikle odanızın genişliği seçimlerinizi etkiler. Odanız ister büyük ister küçük olsun seçimlerinizi yaparken koltuklarınızın rahat olmasına özen göstermelisiniz. Yaşam alanınız olan o odada gününüzün tamamını geçirecek olan sizlersiniz. İşten geldiğinizde ilk yaptığınız şey televizyonun karşısında koltuğa uzanmak olur. Bu yüzden öncelikle görüntüden çok koltuğun kullanışlı olmasına dikkat etmek gerekir.
Eskiden çiftler evlerine koltuk takımı alacakları zaman her şeyin birbirine uyumlu olmasına özen gösterirlerdi. Koltuk beyazsa, ona uygun beyaz perdeler, sandalyeler ve sehpalar gibi. Ancak artık yeni trend öyle değil. Üçlü koltuklarınızı tek renk alıp, takımınızı rengarenk berjerlerle tamamlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminize kalmış. Berjerlerinizde oturup kahvenizi yudumlarken kitap okumayı sevenlerdenseniz her renk ve rahatlıkta berjeri kolaylıkla bulmanız mümkün. Odanızı çok güzel bir kilim ve duvarlarınıza seçeceğiniz bir tablo ile yaşam alanınızı kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz odanızın köşesine koyacağınız kitaplıkla kendinize ait küçük bir ortam oluşturabilirsiniz.
Çok küçük bir odanız varsa böyle durumlarda en fazla tercih edilen koltuk modeli köşe takımlarıdır. Köşe takımları, oturma şekli itibari ile arkadaş toplantılarınızda samimi bir sohbet ortamı sağlar. Ayrıca odanızın küçük olmasından dolayı köşe takımları odanızın geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra odanızı daraltmayacak büyüklükte bir orta sehpa ve televizyon ünitesi ile çok kullanışlı bir ortam yaratabilirsiniz.
Evinizde yatılı misafirleriniz yoğunluktaysa koltuk seçimi yaparken, koltuklarınızın açılabilir olmasını göz önünde bulundurmanız sizin için çok iyi olur. Böylece koltuklarınızı yer kaplamadan gerektiğinde yatak, gün içerisinde de oturma grubu olarak kullanabilirsiniz.
Koltuk takımlarınızda renk seçiminiz açık renkli koltuklardan yanaysa, koltukların silinebilir ve kir tutmayan özelliğinin olmasına özen göstermelisiniz. Koyu renkli koltuklar genellikle kir göstermediğinden en çok tercih edilenler arasındadır.